Jūs esate čia:: Įmonės valdymo dokumentai Darbuotojų saugos ir sveikatos instrukcijos

Darbuotojų saugos ir sveikatos instrukcijos

Darbuotojų saugos ir sveikatos instrukcijos
(2012 m. rugpjūčio 17 d. įsakymas dėl Darbuotojų saugos ir sveikatos instrukcijų rengimo ir darbuotojų, darbdavių susitarimu pasiųstų laikinam darbui į įmonę iš kitos įmonės instruktavimo tvarkos)

Instrukcijos būna kelių tipų:

Rekomendacinio pobūdžio instrukcijos , kurios yra sudarytos pagal galiojančius LR teisės aktus skirtos visoms įmonėms, kurios tik iš dalies gali apsaugoti darbdavį, įvykus nelaimingam atsitikimui. Turint tokio pobūdžio instrukcijas Jūs užsidėsite pliusą, tikrinant Valstybinei darbo inspekcijai, tačiau jos neapsaugos nelaimingo atsitikimo atveju.

Rekomenduojamojo pobūdžio 19 vienetų darbuotojų saugos ir sveikatos instrukcijų galite atsisiųsti iš UAB „Sabelijos“ internetinio puslapio, viršuje paspausdami „INSTRUKCIJOS“, užsiregistravę šias darbuotojų suagos ir sveikatos instrukcijas galėsite parsisiųsti nemokamai, tačiau atkreipkite dėmesį, ar ją galite pritaikyti pagal savo įmonės veiklą ir atliekamus darbus.

Specialiai pritaikytos jūsų įmonei instrukcijos. Ekspertas ruošia individualų instrukcijos projektą konkrečiai pareigybei, darbui pagal įmonės specializaciją, veiklą, atsižvelgiant į visus darbo procesus, naudojamus įrenginius ir atliekamus darbus. Visa surenkama informacija derinama su įmonės vadovu individualiai.

Specialiosios instrukcijos, kurios yra rengiamos eksperto sudėtingam įrenginiui, darbo procesui ir su įrenginiu dirbančiam darbuotojui. Šios instrukcijos yra iliustruotos pagal toje įmonėje esančius įrenginius ir numatomi veiksniai saugiam darbui su įrenginiu. Ekspertai vykdo įrenginio proceso stebėjimus, fotografuoja darbo procesą ir pateikia iliustruotą darbuotojų saugos ir sveikatos specialią instrukciją.

Specialiosios instrukcijos rengiamos ir tradicinius darbus dirbantiems asmenims, detaliai aprašant kiekvieną atliekamą darbą, taip užtikrinant saugų ir kokybišką darbą įmonėje. Instrukcija papildoma vaizdine medžiaga. Įmonės vadovo pageidavimu, galima nufotografuoti darbo vietą, eigą, įrenginius ir dėti nuotraukas į instrukciją kaip papildomą prevencinę priemonę saugiam darbui.


Papildoma informacija: