Jūs esate čia:: Straipsniai Pokyčiai darbų saugos sistemoje sukėlė daug diskusijų. Kodėl?

Pokyčiai darbų saugos sistemoje sukėlė daug diskusijų. Kodėl?

lapas Šiuo metu Seime svarstomas vieno iš pagrindinių darbų saugą Lietuvoje reglamentuojančių teisės aktų, LR Darbuotojų saugos ir sveikatos įstatymo keitimo, projektas. Išskirtini du pagrindiniai pakeitimai – atsisakoma darbuotojų saugos paslaugų licencijavimo bei keičiami darbuotojų saugos ir sveikatos specialistų kvalifikaciniai reikalavimai. Pastarasis pakeitimas sukėlė nemažai diskusijų.

Iki   šiol tiek darbdavius, tiek darbuotojų saugos ir sveikatos specialistus pagal patvirtintas programas gali ruošti licencijuotos įstaigos. Naujasis įstatymo projektas numato, kad nuo 2014 metų darbuotojų saugos ir sveikatos specialistus pagal specialias programas rengs Lietuvos Respublikos aukštosios mokyklos. Įmonių vadovai, pagal galiojančią tvarką, ir toliau būtų mokomi licencijuotose mokymo įstaigose, pavyzdžiui, UAB „Sabelija“.

Įstatymo autoriai įsitikinę, kad įsigaliojus įstatymo pakeitimams, sumažės nelaimingų atsitikimų darbe ir profesinių susirgimų skaičius Lietuvoje. Iš darbdavių asociacijų bei darbų saugos paslaugas teikiančių įmonių reakcijų galima spręsti, jog tai tik viena iš nuomonių. Ar tikrai darbų saugos specialistų ruošimo, kvalifikacijos kėlimo tvarka keičiama vykdant nelaimingų atsitikimų darbe prevenciją? Ką apie tai mano darbdaviai, įmonių vadovai? Ką mano darbų saugos specialistai?

 

Dangira Pronskutė

Komentarai 

 
+1 #1 Diana Cechanavičienė 2010-04-15 13:17
Reikėtų pažymėti, kad prevencijos priemonių įgyvendinimas įmonėje priklauso nuo darbdavio skiriamų lėšų. Abejotina ar pailginus mokymo kursų trukmę ir pasak Sveikatos apsaugos ministerijos bei Valstybinės darbo inspekcijos suteikiant specialistams aukštą žinių lygį, įmonėse sumažės nelaimingų atsitikimų, traumų ir profesinių ligų. Specialistas yra kaip konsultantas darbdaviui, patariantis darbų saugos klausimais, o finansavimą darbų saugos prevencinių priemonių įgyvendinimui skiria darbdavys. Ir nepriklausomai nuo mokymų kursų trukmės specialistas ir toliau turės mažai galių kanors įmonėje pakeisti. O dėl šio įstatymo pakeitimo kažkas pralobs.
Cituoti
 
 
+3 #2 2010-04-15 21:42
Niekur pasaulyje niekas nemoko darbdaviu darbu saugos!
Darbdavys tam ir yra darbdavys kad duotu darbo ivairiu sriciu specialistams (vairuotjams, buhalteriams, vadybininkams, darbosaugieciam s ir tt...)

Na o taip stipriai mokyti specialistai reikalingi tikrai ne visoms imonems kur dirba daugiau kaip 10 darbuotoju tik pacise didziausiose kur pavojingi prcesai vyxta. Ten gal net reiktu is ju reikalauti magistro laipsni o ne 240h kursu.

Ir dar ... kodel niex nekalba apie tai kad ir universitetuose destys tie patys destytojai- VDI inspektoriai. Tai kox esminis skirtumas, ka dades prie ziniu universiteto statusas... ??? + 200h + universiteto teoretikai + tukstanciai Lt kuriuos mokes darbdaviai + ... kazkaip daugiau nerandu :)), tai ar verta del to pazeisti monopoliju istatyma, zlugdyti verslus, apkrauti bereikalingais rupesciais imonems svarbius asmenis!
Cituoti
 
 
+5 #3 2010-04-15 21:43
P.S. Manau daugiau naudos duotu jei SOC.Ministerijoi ir VDI negaletu dirbti pilieciai neturintys sito mokslo magistro laipsnio :)
Cituoti
 
 
+3 #4 2010-04-20 09:35
Įstatymo pakeitimas tik kažkieno noras suteikti aukštosioms mokykloms sąlygas padidinti savo biudžetą. Mokslo kokybė labai abejotina, programą galima išplėsti iki begalybės, tačiau ar bus naudos. Dabar mes darbdaviai vos sukrapštom 200 Lt kursams, kai reikės mokėti tūkstančius, tiesiog niekas nesimokins. Motyvą įstatymo pakeitimui visada galima rasti. nesuprantu prie ko čia nelaimingi atsitikimai ar profesinės ligos. Mokink mane kur nori, jeigu aš esu nesąmoningas pilietis ar darbdavys, man bus tas pats. Eisiu mokintis tik tam, kad gauti pažymėjimą ir visai nesvarbu ar tai aukšoji ar tai kita mokymo įstaiga. Kitą vertus mes galim diskutuoti kiek norim, jeigu nusprendė pakeisti įstatymą, tai ir pakeis.
Cituoti
 

Naujas komentaras

Saugumo kodas
Atnaujinti