Jūs esate čia:: Straipsniai APTARNAUJAMŲ ĮMONIŲ – DAUGIAU, O NELAIMIŲ – MAŽIAU

APTARNAUJAMŲ ĮMONIŲ – DAUGIAU, O NELAIMIŲ – MAŽIAU

zmogeliukas2.jpg

Pagal Valstybinės darbo inspekcijos duomenis, Lietuvoje 2013 m. darbe žuvo 58, o 137 darbuotojai patyrė sunkias traumas.

Valstybinė darbo inspekcija praneša, jog daugiausiai sunkių ir mirtinų nelaimingų atsitikimų darbe įvyko vykdant statybos, remonto darbus, tarp jų ir aptarnaujant, remontuojant elektros įrenginius, tinklus; taip pat remontuojant technines priemones bei atliekant sandėliavimo, pakrovimo, iškrovimo darbus.

Pagal Valstybinės darbo inspekcijos informaciją, tirdami nelaimingus atsitikimus darbe inspektoriai dažniausiai konstatuoja, kad nelaimių buvo galima išvengti, jei darbai būtų tinkamai organizuoti ir vykdyti, jei darbo priemonės būtų atitikusios saugos ir sveikatos reikalavimus, jei būtų gerai organizuota saugos ir sveikatos darbe vidinė kontrolė, o darbuotojai būtų vykdę jiems privalomus saugos reikalavimus.

Tam, jog nelaimingų atsitikimų skaičius darbe taptų minimalus ir būtų išvengta skaudžių žmonių traumų bei netekčių, stengiasi ir dirba UAB „Sabelija“.

„Mes, konsultacinė firma „Sabelija“, aptarnaujame įvairią veiklą visoje šalyje vykdančias įmones. Džiugu, kad per praėjusius metus įmonėse, su kuriomis bendradarbiaujame, neįvyko nė vienas sunkus nelaimingas atsitikimas, susijęs su darbu. Tiesa, pagelbėjome vienai prižiūrimai  firmai, kurioje mirė 2 darbuotojai. Abu šie atvejai nėra susiję su darbu ir UAB „Sabelija“ specialistai negalėjo užkirsti kelio šioms žūtims: viena mirtis ištiko vykstant pakeliui į darbą, kai ant mašinos užšoko briedis, o kita – darbe žmogui sustojus širdžiai. Mes esame silpni prieš gamtą ir ligas“, – teigia UAB „Sabelija“ Atstovavimo centro koordinatorė Lina Šliachtičeva.

„Per 12 praėjusių metų mėnesių mūsų aptarnaujamose įmonėse užfiksuota tik 16 lengvų nelaimingų atsitikimų: 5 įvyko pakeliui į darbą/iš darbo ir 11 – darbo vietoje. Nelaimingų atsitikimų skaičius mūsų prižiūrimose įmonėse mažėja: nors praėjusiais metais lyginant su 2012 m. UAB „Sabelija“ aptarnaujamų įmonių skaičius išaugo 15%, tačiau lengvų nelaimingų atsitikimų sumažėjo nuo 19 iki 16. Vadinasi, nors pernai dirbome su daugiau įmonių, bet nelaimingų atsitikimų jose įvyko mažiau.  Džiaugiamės ir tuo, kad per 2013 m. į mus, UAB „Sabelija“, dėl įvairių paslaugų kreipėsi net 2900 įmonių. Mes nuolat dirbame, bendradarbiaujame tiek su įmonių vadovais, tiek su jų darbuotojais, skatindami jų supratimą, sąmoningumą apie darbuotojų saugų darbą. Mūsų konsultacinės firmos tikslas – užtikrinti įstatymų vykdymą, kad kiekvienas asmuo išėjęs į darbą, kas vakarą grįžtų namo. UAB „Sabelija“ 2014 metų siekis – sumažinti nelaimingų atsitikimų skaičių net 3 kartus su mumis bendradarbiaujančiose įmonėse. Dėl to nuolat kuriame ir tobuliname mūsų firmos teikiamas paslaugas, pavyzdžiui neseniai pristatėme naują Darbų  saugos organizavimo paslaugą, kurią per 19 metų sukūrėme kartu su savo klientais. Pastaroji dar labiau prisideda prie to, kad darbuose įvyktų kuo mažiau nelaimių. Darbų saugos organizavimas turi savo įspūdingą istoriją, aiškią sudėtį (turinį), tiksliai apibrėžtą procesą, lanksčią kliento poreikiams kainą.

Darbų saugos organizavimas – saugaus darbo sistemos procesų valdymas, pagrįstas atsakomybės, sąžiningumo ir partnerystės principu. Mes siekiame bendradarbiauti su kiekvienu darbdaviu ir norime užtikrinti darbų saugą visose Lietuvos įmonėse, nes mūsų tikslas yra gyvybės išgelbėjimas“, – sako Atstovavimo centro koordinatorė Lina Šliachtičeva.

Jeigu susidūrėte su nelaimingais atsitikimais darbe ar reikia pagalbos tvarkantis darbų saugos klausimais, kreipkitės į UAB „Sabelija“ nurodytais kontaktais ir Jums padėsime!

 

Panaudoti Valstybinės darbo inspekcijos duomenys    

Jūratė Mirauskytė-Karvelienė

Naujas komentaras

Saugumo kodas
Atnaujinti