Jūs esate čia:: Straipsniai ĮSIGALIOJO DARBŲ SAUGOS DEKLARACIJA

ĮSIGALIOJO DARBŲ SAUGOS DEKLARACIJA

saugiausia

Nuo 2013 spalio 1. d. įsigaliojo VDI patvirtintas „Informacijos apie darbuotojų saugos būklę ir darbo vietų atitiktį darbuotojų saugos ir sveikatos norminių teisės aktų reikalavimams teikimo (deklaravimo) Valstybinei darbo inspekcijai tvarkos aprašas“, kuriame nurodyta darbų saugos deklaracijos pateikimas (susipažinti su įsakymų galite čia). Šią informaciją turės pateikti visi privatieji ir viešieji juridiniai asmenys. Nustatytas ir terminas - nuo 2013 m. spalio 1 d. iki 2014 m. liepos 1 d.

Darbuotojų saugos ir sveikatos būklė reikalinga deklaracijos pildymui nustatoma pagal tai, kaip darbo priemonės ir darbo sąlygos atitinka darbuotojų saugos ir sveikatos norminiuose aktuose nustatytus reikalavimus, įvertinus profesinę riziką darbo vietose ar kituose įmonės vietose, kur darbuotojas gali būti darbo laiku. Deklaraciją sudaro:

  • Darbo teisės klausimai (darbo sutarčių, darbo laiko, poilsio laiko, darbo užmokesčio, garantijų ir kompensavimo pildymas);
  • Darbuotojų saugos ir sveikatos klausimai (profesinės rizikos vertinimas, darbuotojų saugos ir sveikatos organizavimas įmonėse, nelaimingi atsitikimai ir profesinės ligos, sveikatos patikrinimai, darbuotojų saugos ir sveikatos įgūdžiai ir mokymas, darbuotojų aprūpinimas saugos ir sveikatos priemonėmis, evakavimas, cheminės medžiagos, krovinių tvarkymas rankomis ir pan.)
  • Duomenys apie darbo priemonių ir darbo sąlygų atitikimą darbuotojų saugos ir sveikatos teisės aktų nustatytiems reikalavimams.

Atkreiptinas dėmesys, kad ši pateikta informacija bus naudojama:

1. „teikiant Lietuvos Respublikos valstybinio socialinio draudimo fondo valdybai prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos tikslu priskirti darbdavius atitinkamoms nelaimingų atsitikimų darbe ir profesinių ligų socialinio draudimo įmokos tarifų grupėms“. Pagal Jūsų pateiktos deklaracijos duomenis, bus nustatoma, kokiai rizikos grupei bus priskirta Jūsų įmonė – kuo priskiriama didesnė rizika, tuo didesni mokesčiai.

2. „vertinant ūkio subjektų rizikingumo laipsnį bei VDI planuojant prevencines priemones“. Pagal pateiktus duomenis planuos įmonių lankymą, tikrins, ar viskas sutvarkytą pagal paskutinius patikrinimus.

Norėdami padėti įmonės vadovams ir jų atsakingiems asmenims susitvarkyti darbų saugos deklaraciją kviečiame dalyvauti seminaruose, kurių metu specialistai ir ekspertai padės tinkamai užsipildyti elektroninę deklaraciją. Daugiau apie seminarą galite rasti čia.

Raktažodžiai: elektroninė deklaracija, darbų sauga, rizikos grupė, VDI įsakymas, darbuotojų saugos ir sveikatos būklė, profesinė rizika.

Komentarai 

 
+6 #1 2013-10-15 09:46
ar galite pakomentuoti deklaracijos punktą " 2.1.13. Ar atliekamas rizikos vertinimo proceso dokumentavimas?"
kad mes parašysime "taip" bet kas turi būti pilnai tie dokumentai???
Cituoti
 
 
-3 #2 2013-10-17 11:03
Cituojamas Mildonė:
ar galite pakomentuoti deklaracijos punktą " 2.1.13. Ar atliekamas rizikos vertinimo proceso dokumentavimas?"
kad mes parašysime "taip" bet kas turi būti pilnai tie dokumentai???


Profesinės rizikos vertinimo dokumentai yra:
1.Profesinės rizikos vertinimo kortelė (pagal pareigybes)
2.Fizikinių, cheminių, biologinių(jeig u pagal veiklą Jūsų įmonei aktualu) matavimų protokolai
3. Ergonominių veiksnių tyrimo protokolai (darbo sunkumas ir darbo įtampa)
3. Fizinių veiksnių tyrimo protokolas ir tyrimo medžiaga
4. Psichosocialini ų veiksnių protokolas ir tyrimo medžiaga
5. Fizikinių, cheminių matavimų išvados
6. Prevencinių priemonių planas
7. Įsakymai dėl darbuotojų, saugos ir sveikatos komiteto, darbuotojų atstovų supažindinimo su profesinės rizikos vertinimu, prevencinių priemonių plano patvirtinimo
Cituoti
 
 
+4 #3 2013-11-08 09:43
Nu ka , musu brangi valstybe ir vel sugalvojo , kaip is ymoniu paiimti pinigeliu. :
Pasidarykit visokius matavimus , visokius vertinimus.
O jei negalite mes jus nubausim ir priversim .

TIKRA LIETUVOS VALSTYBE
Cituoti
 

Naujas komentaras

Saugumo kodas
Atnaujinti