Jūs esate čia:: Straipsniai Rūpestis darbuotojų sauga ir sveikata - nuo pavienių projektų iki tarptautinio tinklo judėjimo

Rūpestis darbuotojų sauga ir sveikata - nuo pavienių projektų iki tarptautinio tinklo judėjimo

savizudybes_dienaiNei vienas iš mūsų turbūt neprieštarautų teiginiui, jog geriausias sprendimas siekiui sumažinti nelaimingų atsitikimų ir profesinių susirgimų darbe skaičių – ne imperatyvūs įpareigojimai, o saugos ir sveikatos darbe suvokimo kėlimas visuomenėje. Kartais darbdaviams ar darbuotojams trūksta tik informacijos, kad jie galėtų saugos ir sveikatos klausimus spręsti efektyviai.

Tuo stengiasi pasirūpinti už darbuotojų saugą ir sveikatą atsakingos valstybinės institucijos, darbų saugos įmonės, įvairios nevyriausybinės organizacijos. Tačiau visa tai daugiau ar mažiau pasiekia tik dalį visuomenės. Retai valstybėje tinkamai apjungiamos pajėgos – valstybinės institucijos + verslo organizacijos, o ką jau kalbėti apie bendrą darbą su kitomis valstybėmis. Viena valstybė neturi pakankamai išteklių, nei patirties, kad pajėgtų išspręsti daugybę įvairių darbuotojų saugos ir sveikatos problemų bei iš esmės užtikrintų jų suvokimą. Kaip ir visur „dvi galvos geriau nei viena".

Džiugu žinoti, jog šiandien ES mastu veikia organizacija, jungianti ne tik nacionalines valstybes, bet taip pat skatinanti ir realią įtaką daranti nacionalinio masto pajėgų formavimui. Europos saugos ir sveikatos agentūra kviečia jungtis visų ES narių valstybines institucijas, organizacijas, verslo įmones, suinteresuotas ir galinčias prisidėti prie tarptautinio – Europos darbuotojų saugos ir sveikatos klausimų sprendimo ir jų svarbos suvokimo Europoje.

Šios agentūros šūkis: „Saugesnės, sveikesnės ir našesnės Europos darbo vietos". Be to, jos tikslas – sukurti veiksmingą prevencinę kultūrą darbo vietose. Tam Europos saugos ir sveikatos agentūra kaupia, analizuoja, sistemina ir skleidžia mokslinę, techninę bei praktinę informaciją darbuotojų saugos ir sveikatos srityje Europos šalių suinteresuotoms šalims, įmonėms, darbuotojų saugos ir sveikatos specialistams. Agentūros informacinė veikla vykdoma siekiant praktinių tikslų. Todėl darbuotojų saugos ir sveikatos praktikams yra sukurta Geros praktikos skiltis, kur specialistai gali sužinoti, kokius praktinius sprendimus gali įgyvendinti savo organizacijoje. (Su agentūra galite susipažinti ir naudingos informacijos rasti adresu: http://osha.europa.eu).

Agentūrai visose ES valstybėse atstovauja nacionalinių ryšių punktų tinklas. Lietuvos ryšio punkto funkcijas vykdo Valstybinė darbo inspekcija. Ji koordinuoja bendradarbiavimą su agentūra ir yra atsakinga už informacijos rinkimą bei platinimą per Lietuvos darbuotojų saugos ir sveikatos informacinį tinklą, kurį sudaro darbdavių ir darbuotojų organizacijos, mokslo ir valstybinės institucijos bei įstaigos, įgyvendinančios valstybės politiką darbuotojų saugos ir sveikatos srityje.

Mūsų kompanija taip pat pareiškė norą dalyvauti šio tinklo veikloje, nes turi tą patį tikslą ir nori pasidalinti savo idėjomis bei vystomais švietėjiškais projektais, įsijungiant į agentūros inicijuojamas Europos informacines kampanijas.

Sabelija turi geros praktikos pavyzdžių ir gilias švietėjiškos veiklos tradicijas: ilgus metus organizuojamą konkursą – „Saugiausia kompanija", tradicija tapusią kasmetinę konferenciją „Darbų sauga" ir jau ne pirmus metus skaičiuojantį idėjinį projektą „Darbų sauga žmogui", nukreiptą į informacijos sklaidą Lietuvos ūkiuose bei įmonėse, nutolusiose nuo didžiųjų miestų.

Tampame šio tinklo nariais, nes tikim, jog susibūrus į didelį bendraminčių ratą, drauge galime pakelti darbų saugos svarbos suvokimą ir užtikrinti saugesnes, sveikesnes ir produktyvesnes darbo sąlygas Lietuvos ir visos Europos darbuotojams.

 

Rūta Narbutaitė

Naujas komentaras

Saugumo kodas
Atnaujinti