Jūs esate čia:: Straipsniai KONKURSAS minint pasaulinę darbuotojų saugos ir sveikatos dieną

KONKURSAS minint pasaulinę darbuotojų saugos ir sveikatos dieną

pauliukas2UAB „Sabelija“ minėdama Pasaulinę darbuotojų saugos ir sveikatos dieną – organizuoja vaikų piešinių konkursą „Dirbkime saugiai“. Geriausio piešinio autorius bus apdovanotas nuostabiu prizu. Norintys dalyvauti kviečiami savo piešinius iki balandžio 29 d. siųsti el.paštu personalas@darbusauga.lt . Laukiame visų – didelių ir mažų !!!

Statistikos duomenimis Europos Sąjungoje dėl su darbu susijusių priežasčių kas tris su puse minutės miršta vienas žmogus. Lietuvoje 1992 – 2011 metais darbe žuvo ir sužalota per 60 tūkst. žmonių. Pagal nelaimingų atsitikimų skaičių Europos Sąjungoje – lyderiaujame, o juk daugelio nelaimingų atsitikimų galimą išvengti.

Kaip mini Lietuvos Respublikos vyriausiasis valstybinis darbo inspektorius Vilius Mačiulaitis savo laiške įmonių vadovams „....Didžioji dalis nelaimingų atsitikimų darbe tradiciškai įvyksta neturintiems patirties, o dažnai ir profesinio parengimo ar tinkamai nemokytiems darbuotojams – tiems, kurių darbo stažas įmonėje mažesnis negu 1 metai. Neturinčius profesinių įgūdžių darbuotojus labai svarbu mokyti dirbti saugiai, jiems prižiūrėti darbo metu skirti kvalifikuotus, patyrusius darbuotojus...“. Juk saugus darbas – tai darbas, kuriame užkertama grėsmė sveikatai ir gyvybei, sukuriama palanki atmosfera, kurioje gerbiamos žmogaus teisės ir priimamas asmens individualumas. Todėl saugumas yra kiekvieno organizacijos nario atsakomybė apimanti tiek techninius, tiek (kol esame žmogiški) žmogiškuosius faktorius. Tad „...norėdami, kad nelaimės darbe aplenktų įmonę, nustatykite joje vidinę kontrolę - kiekvienas nesaugiai dirbantis darbuotojas turi būti pastebėtas, įspėtas ir imtasi priemonių pavojui pašalinti arba darbuotojas nušalintas nuo darbo...“ – teigia V. Mačiulaitis. Juk per darbo kultūros kaitos ir gerosios praktikos pavyzdžius saugių ir palankių darbo sąlygų sukūrimas pamažu tampa garbės reikalu. Ypač tai pastebima didesnių įmonių veikloje, kur nelaimingų atsitikimų prevencijai, sistemingai kontrolei ir darbo kultūros gerinimui skiriama vis daugiau dėmesio. Remiantis bendrosiomis pastarųjų metų tendencijomis, nelaimingų atsitikimų tokiose darbovietėse sumažėjo daugiau nei trisdešimčia procentų. Viena iš džiuginančios tendencijos priežasčių – augantis sąmoningumas, skatinantis bendradarbiauti su kontroliuojančiomis institucijomis, socialiniais partneriais ir konsultacinėmis bendrovėmis.

Balandžio 28 - tąją, Pasaulinę darbuotojų saugos ir sveikatos dieną, siekiama atkreipti visuomenės dėmesį į tą žalą ir skausmą, kuriuos sukelia abejingumas darbo sąlygoms, į darbdavio pareigą pasirūpinti, kad jos būtų saugios ir nekenktų sveikatai. Lygiai taip svarbu, kad ir darbuotojai suvoktų būtinybę patys saugoti save ir laikytis saugaus darbo reikalavimų.

Naujas komentaras

Saugumo kodas
Atnaujinti