Jūs esate čia:: Straipsniai Vasario 15 d. – įvertinta darbuotojų saugos ir sveikatos būklė įmonėje

Vasario 15 d. – įvertinta darbuotojų saugos ir sveikatos būklė įmonėje

saugiausiaArtėja vasario 15-oji – diena, kai visose įmonėse, įstaigose ir organizacijose turi būti parengtas įmonės darbuotojų saugos ir sveikatos būklės pasas.Tai vienas svarbiausių įmonės dokumentų, susijusių su darbuotojų sauga ir sveikata įmonėje. Nors pats savaime  nėra „šimto lapų“ aprašas, tačiau ne savo išorine, o turinio apimtimi yra labai reikšmingas ir turiningas, nes apima dvi stambias darbuotojų saugos ir sveikatos srities įgyvendinimo įmonėje veiklos kryptis:

  • Pirmiausia, siekiant sąžiningai ir kruopščiai užpildyti įmonės darbuotojų saugos ir sveikatos būklės pasą visoms be išimties būtinas profesinės rizikos vertinimas. Remiantis juo nustatoma, ar darbo vietos, darbo priemonės, darbo ir poilsio laikas atitinka darbuotojų saugos ir sveikatos norminių teisės aktų reikalavimus. Taip pat nustatomos ir darbuotojų saugos ir sveikatos gerinimo priemonės, jei būklė neatitinka reikalavimų.
  • Numatytų prevencinių priemonių realus įgyvendinimas, siekiant sumažinti profesinę riziką ir pagerinti darbuotojų saugos ir sveikatos būklę įmonėje, yra antroji darbų saugos vystymo kryptis.  

Įmonės darbuotojų saugos ir sveikatos būklės pasas – kiekvienos įmonės profesinės rizikos vertinimo sąvadas ir prevencinių priemonių numatymo dokumentas, kaip kryptingas įmonės darbuotojų saugos ir sveikatos būklės gerinimo instrumentas, nes rizikos vertinimo organizavimas, įmonės darbuotojų saugos ir sveikatos būklės paso parengimas – nelaimingų atsitikimų, galimybės žmogui susirgti ar gauti traumą darbe, prevencija. Tai yra kiekvienos įmonės vadovo pareiga. Ir nei vienas iš jų neturėtų būti tam abejingas. Juk moraline prasme dėl to gali nukentėti žmogus, Jūsų įmonės darbuotojas, o galbūt jau šiandien kažkuriam iš jų vystosi profesinė liga. Visiems be išimties yra žinoma, jog siekiant užtikrinti įmonės veiklos efektyvumą, pasiekti įmonės finansinius tikslus būtina užtikrinti geras ir saugias darbo sąlygas. Tai leidžia išvengti neplanuotų laiko, finansinių lėšų ir žmogiškųjų išteklių praradimo.  

Griežtai materialia prasme, vadovo abejingumas teisės aktų reikalavimams ir aplaidus požiūris į profesinę riziką, ir jos pagrindu nustatytų prevencinių priemonių taikymą įmonėje, gali iššaukti ne tik netiesioginius nuostolius, kai dėl nelaimingo atsitikimo stabdoma gamyba, reikia išmokėti kompensacijas ir pan.

Svarbu pažymėti, jog nuo darbuotojų saugos ir sveikatos būklės įmonėje, tiksliau nuo jos rodiklių, priklauso, kokiai socialinio draudimo įmokos tarifo grupei pagal Nelaimingų atsitikimų darbe ir profesinių ligų socialinio draudimo įstatymą priskiriamas darbdavys. Per vienerius neatsargius metus įmonės mokami mokesčiai į socialinio draudimo fondą gali išaugti labai ženkliai. Ar tikrai verta rizikuoti savo įmonės darbuotojų sveikata ir įmonės gerove?

Suskubkite ir pasirenkite savo įmonės būklės pasą sąžiningai ir kruopščiai. O tam pradėkite ruoštis jau šiandien. Vasario 15 d. kiekviena Lietuvos Respublikoje įregistruota ir veikianti įmonė, įstaiga, organizacija privalo turėti parengtą savo įmonės būklės pasą (daugiau informacijos apie įmonės darbuotojų saugos ir sveikatos būklės paso tipinės formos ir pildymo tvarką skaitykite įsakyme).  

Turintys papildomų klausimų ar nusprendę, jog jums reikalinga pagalba, drąsiai kreipkitės į mus. Mes visuomet pasiruošę Jums padėti:

  • sausio 26 – vasario 9 dienomis organizuojami įmonės darbuotojų saugos ir sveiktos būklės paso parengimo seminarai, kur paktinio užsiėmimo-diskusijos metu susipažinsime su profesinės rizikos vertinimu ir paso parengimo ypatumais, suteiksime informaciją, kaip patiems jį susitvarkyti. Daugiau apie seminarą rasite čia.
  • nenorite gaišinti savo brangaus laiko?  Mūsų specialistai gali paso parengimą ir peržiūrą atlikti už Jus. Registruokites!
  • kyla klausimų dėl įmonės darbuotojų saugos ir sveiktos būklės paso parengimo -  rašykite mūsų specialistams.
Profesinės rizikos vertinimo centro vadovė
Renata Motiejūnienė

Komentarai 

 
+9 #1 2012-01-16 15:31
Mūsų įmonė nera atlikusi rizikos vertinimo , ar seminaro metu galesiu pasidaryti savo imones pasą?
Cituoti
 
 
+4 #2 2012-01-16 16:57
ar seminaro metu bus pildomas kiekv asmeniskai imones pasas ir dar klausimas ar gausiu spausdintina vatrianta ar kompiureini kad galeciau savo duomenis rasyti, ačiū už patiklsinimą
Cituoti
 
 
+3 #3 2012-01-18 18:11
Praejusiais metais dalyvavau. Ar bus kas naujo?
Cituoti
 
 
+4 #4 2012-01-19 13:59
Jeigu neturite rizikos vertinimo pilno paso neparengsite, bet praktinis užsiėmimas Jums bus naudingas, nes išmoksite parengti pasą savarankiškaii.
Seminaro metu bus aiškinama detaliai, kaip užpildyti paso lenteles ir kokius duomenis reikia susisteminti ir surašyti. Jeigu seminaro metu kils klausimai apie kiekvieną konkrečią įmonę, jie bus atsakyti ir pakomentuoti. Seminaro dalyviams bus padalintos paso formos, į kurias užsiėmimo metu su lektoriaus pagalba kiekvienas galės užsipildyti savo įmonės pasą. Taip pat seminaro pabaigoje visiems bus įtekti sertifikatai ir CD su įrašytu užpildytu pavyzdiniu pasu, kuris Jums padės susitikslinti seminaro metu parengtą pasą.
Paso pildymo tvarka nuo praeitų metų yra nepasikeitusi, bet yra pasikeitę kai kurie teisės aktai, kuriais remiantis surenkami duomenys paso parengimui.
Cituoti
 
 
0 #5 2012-01-19 20:22
Dalyvausiu 3 kart, kaskart gaunu geru minciu ir patarimu. Tikiuosi siuometine sesija seminatru nebus prastesne :)
Cituoti
 
 
+2 #6 2012-01-24 12:39
Valstybinė darbo inspekcija praneša, kad informacijos apie darbuotojų saugos būklę ir darbo vietų atitiktį darbuotojų saugos ir sveikatos norminių teisės aktų reikalavimams teikti iki 2012 m. vasario 15 d. nereikia. Dėl tolesnės informacijos teikimo eigos už 2011 metus bus informuojama papildomai. (Informaciniai pranešimai, 2012-01-18, Nr. 5)
Cituoti
 
 
+1 #7 2012-01-24 15:01
ar teisingai supratau kad pirmiau rizikos vertinimą turiu pasidaryti ?
ar Jūsų įmonė atlieka viską pilnai ,ar matavimus reik organizuotis patiems ?
Cituoti
 
 
+3 #8 2012-01-24 15:52
Cituojamas Irma:
Valstybinė darbo inspekcija praneša, kad informacijos apie darbuotojų saugos būklę ir darbo vietų atitiktį darbuotojų saugos ir sveikatos norminių teisės aktų reikalavimams teikti iki 2012 m. vasario 15 d. nereikia. Dėl tolesnės informacijos teikimo eigos už 2011 metus bus informuojama papildomai. (Informaciniai pranešimai, 2012-01-18, Nr. 5)


Šis teisės aktas klaba apie informaciją darbo inspekcijai. Teisės aktas apie Įmonės darbuotojų saugos ir sveikatos būklės paso parengimą yra galiojantis ir įmonės privalo jį parengti ar peržiūrėti būklės pasas
Cituoti
 
 
+2 #9 2012-01-24 16:00
Cituojamas Milda:
ar teisingai supratau kad pirmiau rizikos vertinimą turiu pasidaryti ?
ar Jūsų įmonė atlieka viską pilnai ,ar matavimus reik organizuotis patiems ?

Kad pilnai parengti įmonės darbuotojų saugos ir sveikatos būklės pasą, reikia atlikti profesinės rizikos vertinimą. UAB "Sabelija" atlieka pilną rizikos vertinimą su visais reikalingais matavimais ir parengia įmonės pasą
Cituoti
 
 
+1 #10 2012-01-27 20:50
Prieš metus buvo pasas peržiūrėtas ir atnaujintas? Tikiuosi nebereikia atnaujinti ar ką keisti? O ir įmonėje viskas lyg taip pat ir pokyčių nėra.
Cituoti
 

Naujas komentaras

Saugumo kodas
Atnaujinti