Jūs esate čia:: Straipsniai Jau 16-ąjį kartą organizuota konferencija „Darbų sauga 2011” (foto)

Jau 16-ąjį kartą organizuota konferencija „Darbų sauga 2011” (foto)

pagrindinis2011 m. spalio 26 d. Vilniuje vyko tradicinė 16-oji konferencija „Darbų sauga 2011“. Ši konferencija buvo skirta įmonių vadovams, įmonių personalo vadovams ir darbų saugos specialistams, tiesiogiai besirūpinantiems saugiomis, ergonomiškomis darbo sąlygomis, nuo kurių priklauso žmonių darbingumas ir darbo kokybė. Konferencijos tikslas – suteikti galimybę darbų saugos specialistams praktikams, teisininkams, valstybinių kontroliuojančių institucijų atstovams pasidalinti patirtimi, aptarti aktualius darbų saugos bei darbų saugos vadybos klausimus.

Konferenciją „Darbų sauga 2011“ įvadiniu žodžiu pradėjo konsultacinės įmonės „Sabelija“ generalinis direktorius Tadas Šatkauskas, pasveikindamas dalyvius ir pristatydamas naująjį ketvirtąjį Gyvybės išsaugojimo darbe amuletą, dedikuotą atsakomybės už gyvybę ugdymui. Sveikinimo žodį taip pat tarė ir LR Seimo narys Vytautas Gapšys, kuris pažymėji, kad konsultacinės firmos „Sabelija“ organizuojama konferencija įneša svarbų indėlį į darbų saugos vystymą šalyje, nes joje specialistai ne tik dalinasi gerąja patirtimi, bet ir ieško naujų darbų saugos problemų sprendimo būdų.

Konferencijos pirmąjį pranešimą pirmojoje konferencijos dalyje skaitė LR vyriausiojo valstybinio darbo inspektoriaus pavaduotojas laikinai vykdantis LR vyriausiojo valstybinio darbo inspektoriaus funkcijas Vilius Mačiulaitis. Savo pranešime V.Mačiulaitis apžvelgė darbuotojų saugos ir sveikatos esamą būklę, trumpai apžvelgė numatomus darbų saugos pokyčius artimiausiu metu. Aktualią temą apžvelgė ir LR valstybinės darbo inspekcijos personalo ir tarptautinių ryšių skyriaus vyriausioji specialistė Nerita Šot apžvelgusi atliktą Europos įmonių apklausą apie darbuotojų saugos ir sveikatos valdymą, bei Lietuvos rezultatus bendrame ES kontekste.  Advokatas Povilas Kazakevičius, iš „VETO LT“ advokatų profesinės bendrijos pateikė darbo ginčų ypatumus 2010 – 2011 m. Lietuvos teismų praktikoje, kur buvo apžvelgta konkreti teismų praktika darbų saugos srityje.

Antrąją konferencijos dalį pradėjo LR valstybinės darbo inspekcijos piliečių pašymų tyrimo ir analizės skyriaus vedėjo pavaduotoja, vyriausioji darbo inspektorė darbo teisei Irina Janukevičienė, kuri apžvelgė suminės darbo laiko apskaitos taikymo ypatumus įmonėse. Sveikatos edukologė Vida Dubisnkienė pateikė pirmos pagalbos ir profilaktinių sveikatos tikrinimų svarbą, o ugniagesių gelbėtojų mokyklos civilinės saugos mokymo viršininkė analizavo civilinės saugos organizavimo ūkio subjektuose ir įstaigose būtinumą ir galimybes.

„Konteinerių terminalo“ darbų saugos specialistas Kazimieras Norvaišas pateikė profesinės rizikos vertinimo rezultatų panaudojimą darbo vietose, pažymėjo į ką reikia atkreipti dėmesį.  Paskutinis pranešėjas buvo „Sabelijos prekybos“ atstovas Tomas Vipartas, kuris konferenciją užbaigė apžvelgdamas pačias naujausias saugos priemonių tendencijas.

Po kiekvieno panešimo konferencijos dalyviai turėjo galimybę užduoti lektoriams jiems dominančius klausimus. Gaila, bet dėl laiko stokos, buvo atsakomi tik po 2 -3 kausimus. Atsižvelgę į turimų klausimų kiekį , konferencijos organizatoriai prisiėmė atsakomybę visus užduotus klausymus pateikti internetinėje svetainėje.

Didelį susidomėjimą sulaukė kavos pertraukėlės metu „Sabelijos“ suorganizuota „Sprendimų mugė“, kurios metu sabeliečiai pristatė galimus darbų saugos spendimo būdus, metodikas įvairiose srityse – mokymai, sveikatos tikrinimo, pastatų ūkio valdymo, profesinės rizikos vertinimo bei darbo santykių reguliavimo. Kaip teigia „Sabelijos“ generalinis direktorius „mes tiesiog pristatėme savo idėją, kad kiekvienai kompanijai nereikėtų iš naujo išradinėti dviračio“.

Konferencijos pabaigoje dalyviai įvertino vykusią konferenciją. Atlikus apklausos anketos analizę nustatyta, kad konferencijos organizavimas ir aplinka įvertinta labai gerai (45 proc. įvertinta puikiai, 29 proc. įvertino labai gerai, 26 proc. – gerai).  Konferencijos pranešėjai įvertinti gerai (10 proc. įvertino puikiai, 35 proc. įvertinti labai gerai ir gerai, 16 proc. vidutiniškai). Apibendrinus galima pažymėti, kad konferencijos dalyviai teigiamai įvertino konferencijos organizuotumą, konferencijoje analizuojamų problemų aktualumą, svetingumą, skaitomas temas, lektorius, konferencijos tradiciškumą.

 

Rinkodaros vadovė Erika Šliupaitė

Konferencijos "Darbų sauga 2011" akimirkos:

Komentarai 

 
+2 #1 2011-11-23 23:24
Puikus renginys, patiko viksas pradedant nuo šaunaus Sabeljios kolektyvo iki gausių pietų. Ačiū
Cituoti
 
 
+2 #2 2011-11-23 23:28
Tomo V. pranesimai jau antri metai praturtina konferencija vaizdinėmis priemonėmis, puiku, ačiū už naujoves
Cituoti
 
 
+3 #3 2011-11-25 00:10
Sventiskas renginys, nuo sutikimo, praneseju gausos ir nuotaiku iki sprendimu muges.
Graziai dirba kolektyvas, jauciasi kad pasiruosimui skirta ne viena diena.
Sprendimu muge - idomus sumanymas. Saunuoliai kad senas tradicijas praturtinate naujovemis ir nebijot experimentuoti!
Noriu ir kitais metais dalyvauti.
Cituoti
 

Naujas komentaras

Saugumo kodas
Atnaujinti