Jūs esate čia:: Straipsniai Spalio 2 d. – angelų sargų diena

Spalio 2 d. – angelų sargų diena

saugumasSpalio 2-oji kalendoriaus lapelyje įrašyta kaip angelų sargų arba dar kitaip vadinama policijos diena. Ši šventė visada ir visiems išlieka aktuali, kalbant apie kiekvieno iš mūsų saugumą, nesvarbu, koks jis bebūtų - socialinis, ekonominis ar psichologinis.

Į klausimą, kas rūpinasi mūsų saugumu, turbūt daugelis iš mūsų net neabejodamas  atsakytų, jog tai yra policija, kurios šūkis - saugoti, ginti, padėti. Tai kiekvienos valstybės neatsiejama dalis, palaikanti tvarką ir teisingumą.

Štai atsitikus nelaimei kelyje, gatvėje, namuose ar nedraugiškai nusiteikusių aplinkinių akiratyje, iš karto savo telefone surenkame pagalbos numerį, vildamiesi kuo greičiau sulaukti pagalbos. Mūsų gyvybes saugantys bei saugumą užtikrinantys saugos policijos pareigūnai rizikuojantys savo pačių gyvybėmis neretai yra priversti įsivelti į aršių konfliktų sūkurį, siekiant jį išsklaidyti. Greito reagavimo pareigūnų užduotyse ne tik nusikalstamų grupuočių sulaikymo operacijos, bet ir bandymai užkirsti kelią tokių priešiškai visuomenei nusiteikusių asmenų nusikalstamą veiką. Taigi, prieš norėdami paburnoti gatvėje sutiktą pareigūną, susimąstykite, kaip atrodytų jūsų įprasta diena, jei staiga, nelaimei ištikus, neliktų mus kasdien saugančios policijos. Šie angelai sargai mus saugo ne tik tada, kai kėsinasi į mūsų gyvybę ar turtą, bet ir padeda pirmieji, kai mūsų artimuosius ištinka nelaimė kelyje.

Šią dieną sveikindami mūsų angelus sargus – policininkus, nepamirškime savųjų sargų. Nebandykime savo angelo sargo kantrybės, bet geriau, kol nevėlu, pasirūpinkime patys saugumu ne tik savo darbo vietose, bet ir nebūkime abejingi kitiems, jei matome, jog kažkam, net ir nepažįstamajam, prireikia pagalbos.

Erika Šliupaitė

 

Komentarai 

 
0 #1 2011-09-30 10:31
Taip, sutinku, kad negalime buti abejingi kito atzvilgiu. Juk nezinia kada mums prireiks tokios pacios pagalbos... Pamenu kai viena vaziavau ir pamaciau automobili griovyje. Sustojau. Pasiteiravau kuo galeciau padeti (BET KA MOTERISKOS RANKOS GALI PADETI?!). Padejau iskraustyti jaunos seimos automobilio daiktus, ir, atsitiktinai vaziavusia Avarine keliu tarnyba sustabdzius, pagalba buvo suteikta! Seima buvo dekinga ir stebejosi, kad vienintelis sustojes automobilis buvo mano ir tai ne stipruolio galiuno! :) Viskas imanoma su gerais norais ir atsitiktiniais angelais :)
Cituoti
 

Naujas komentaras

Saugumo kodas
Atnaujinti