Jūs esate čia:: Straipsniai Tarptautinė kovos su triukšmu diena

Tarptautinė kovos su triukšmu diena

triuksmas„Kada nors žmonija bus priversta nugalėti triukšmą taip pat ryžtingai, kaip cholerą ir marą,“ – šie XIX amžiaus vokiečio mikrobiologo R. Kocho žodžiai tapo triukšmo prevencijos veiklos simboliu. ...........................

Balandžio 20 dieną minime Tarptautinę kovos su triukšmu dieną, kuria siekiame atkreipti visuomenės dėmesį į triukšmo keliamas problemas ir jų prevencijos būdus, paskatinti planetos žmones „gyventi tyliau“.

Apie triukšmo žalą sveiktai žmonija žinojo jau gilioje senovėje. Istorijos šaltiniai mini, kad jau antikinės Romos gyventojai skundėsi miesto valdžiai, kad ši uždraustų ankstaus ryto metu ginti į ganyklas ožkas ir galvijus centrinėmis miesto gatvėmis, kadangi gyvulių bliovimas ir mekenimas labai trikdė miestelėnų ramų miegą. Viduramžiais įstatymų buvo apribotas kalvių dirbtuvių darbas ir vežimų su geležiniais ratlankiais naudojimas miesto vietose tam tikru dienos metu. XVII a. pradžioje Anglijoje buvo priimtas įstatymas, kuriame draudžiama vyrams mušti savo žmonas nuo devintos valandos vakaro iki šeštos valandos ryto, nes tokių veiksmų sukeltas triukšmas gali sudrumsti kaimynų ramybę.

Šiandieniame gyvenime net 40% Europos Sąjungos gyventojų yra veikiami padidėjusio aplinkos triukšmo dienos ir apie 20% nakties metu. Beveik 40 milijonų darbuotojų pusę darbe praleidžiamo laiko turi kalbėti garsiau, nei įprastai, nes per triukšmą nebūtų išgirsti. Ši profesinė liga diagnozuojama žemės ūkio, statybos, maisto pramonės ir tekstilės srityse dirbantiesiems. Triukšmas nebūtinai turi būti itin stiprus, kad sukeltų problemų. Jis gali sietis su kitais rizikos veiksniais darbo vietoje. Pavyzdžiui, nelaimingų atsitikimų darbe tikimybė padidėja, triukšmui slopinant įspėjamuosius signalus. Kartu veikdami triukšmas ir kai kurios cheminės medžiagos padidina riziką prarasti klausą. Taip pat triukšmas tampa darbe patiriamo streso priežastimi.

Tad minėdami šią dieną pamastykime, kaip kiekvienas mūsų galime prisidėti prie triukšmo mažinimo aplinkoje. Juk pasistengę galime sumažinti jo įtaką ir poveikį mūsų organizmams - saugokime save ir kitus.

Naujas komentaras

Saugumo kodas
Atnaujinti