Jūs esate čia:: Naujienos Deklaravimas – geriausias VDI dešimtmečio sprendimas

Deklaravimas – geriausias VDI dešimtmečio sprendimas

demesio3

Ko gero, ne vieno, perskaičiusio šią antraštę, galvoje nuskambėjo vienas kitas prieštaravimas, o gal net ir keletas keiksmų: ką po galais jūs kalbate? Neabejotinai, yra ir tokių, kurie dabar galvoja, jog šitaip teigti yra be galo drąsu, juk daugeliui deklaracijų pildymas atrodo tik kaip dar vienas biurokratizmo pavyzdys. Tik ar taip yra iš tikrųjų?

Vadovaujantis LR vyriausiojo valstybinio darbo inspektoriaus 2013m. rugsėjo 11d. įsakymu, darbdavys, savo įmonėje turintis daugiau nei vieną, pagal darbo sutartį dirbantį, darbuotoją, Valstybinei darbo inspekcijai (VDI) privalo pateikti informaciją apie darbuotojų saugos būklę ir darbo vietų atitiktį. VDI nutarimu, tai buvo būtina padaryti iki šių metų liepos 1d.

Įmonės darbuotojų saugos ir sveikatos būklės deklaravimo tikslas – atsakant į 40 pateiktų klausimų atidžiai ir atsakingai įvertinti darbuotojų saugos ir sveikatos bei darbo teisės būklę savo įmonėje, pastebėti ir panaikinti trūkumus, užtikrinant nelaimingų atsitikimų darbe ir skundų ar darbo ginčų prevenciją.

Deklaraciją užpildyti gali tiek pats darbdavys, pasitelkęs į pagalbą savo įmonės personalo skyriaus darbuotojus ir darbuotojų saugos ir sveikatos specialistus, tiek samdomas darbų saugos specialistas. Deklaravimo metu peržiūrima visa įmonės darbo teisės ir darbų saugos dokumentacija, įdiegtos priemonės, įmonės patalpos, ženklai, sistemos ir atsakomi klausimai, kurie yra pateikti deklaracijoje.

Deklaraciją pildant pačiam darbdaviui, tai paprastai gali užtrukti ganėtinai ilgai, todėl dažnas vadovas ryžtasi į pagalbą pasitelkti specialistus. UAB „Sabelija“ – viena iš lyderiaujančių įmonių darbų saugos srityje – savo klientams suteikia puikią galimybę, sugaištant vos keturias valandas ir sudalyvaujant praktiniame seminare, užsipildyti deklaraciją ir išvengti galimų pildymo klaidų. Seminaro metu komentuojamas ir aiškinamas kiekvienas deklaracijos klausimas, pateikiami praktiniai pavyzdžiai, kad klausytojai geriau suprastų tai, ką jiems reikia padaryti.

Pasak darbų saugos ir sveikatos specialistų, vedančių minėtus seminarus, dažniausi susirinkusiems klausytojams kylantys klausimai yra kaip prisijungti prie elektroninės sistemos, kurioje reikia pateikti deklaraciją VDI ar kaip atrodo vieno ar kito deklaracijos klausimo įgyvendinimas. Taip pat dažnai yra išreiškiamas nepasitenkinimas, valstybės biurokratizmu ir tuo, įmonės nėra diferencijuojamos pagal darbuotojų skaičių. Deja, specialistai negali sumažinti, vadinamojo „popierizmo“, tačiau gali gerokai palengvinti naštą, krentančią ant vadovo pečių ir atsakyti į visus rūpinus klausimus.

UAB „Sabelija“ specialistai gali atvykti ir į įmonę, kur, patikrinę ir įvertinę visus deklaracijos klausimyne nurodytus reikalavimus, užpildys darbų saugos būklės ir darbo vietų atitikties deklaraciją. Visa tai truks vos dvi valandas. Vadovui teliks jau paruoštą dokumentą pateikti Valstybinei darbo inspekcijai elektroniniu būdu, kompiuteriu užpildytą ir spausdintą formą išsiųsti paštu arba pristatyti į artimiausią VDI skyrių.

Deklaracijos pildymas yra puiki pasitikrinimo forma įmonei, kokius veiksmus įmonė yra atlikusi ir ar jie teisingi bei ką dar reikia pakoreguoti ar įsidiegti. Tokiu būdu darbdavys, pateikęs deklaraciją iki minėto termino pabaigos, ne tik išvengia planinių VDI patikrinimų trejus metus nuo deklaravimo dienos, bet ir užtikrina visapusišką savo įmonės darbuotojų saugumą darbo metu.

Net jei ir nespėjote deklaracijos užpildyti ir pateikti iki galutinio – liepos 1d. termino, šią užduotį vis tiek turėtumėte atlikti. Kodėl? Atsakymas paprastas: nes tai geriausias būdas užtikrinti, kad jūsų vadovaujama įmonė atitinka visus keliamus darbo saugai ir darbuotojų sveikatai reikalavimus ir išvengti galimų problemų tikrinimo metu ir nelaimingų atsitikimų darbe.

Konsultacinė firma „Sabelija“ skatina visas įmones saugaus darbo užtikrinimą pradėti organizuoti pagal deklaravimo klausimyną. Tokiu būdu būsite apsaugoti nuo netikėtų inspektorių klausimų ir papildomų problemų, mat visoms įmonėms, nepriklausomai nuo jų dydžio ir veiklos rūšies, klausimai deklaracijoje yra taikomi vienodi, todėl ją pasirengę visada jausitės užtikrintai.

UŽSIPILDYKITE DEKLARACIJĄ IR IŠVENKITE ERZINANČIO GALVOS SKAUSMO!